Dokonale padnoucí podprsenka

Jak vybrat padnoucí podprsenku

5 základních požadavků na správnou velikost dokonale padnoucí podprsenky

OBVOD – tady stačí použít jeden trik, při zapnutí na poslední háček bychom měli pod jeho obvod zasunout jen 2 prsty. Každý obvod časem totiž povolí a je dobré mít kam obvod zmenšovat.

Volný obvod má tendenci se vysunovat nahoru

KOŠÍČEK – ten musí být dostatečně velký, aby pojmul celé prso a ne jen jeho část. Je to důležité z es- tetického hlediska, ale i zdravotního, pokud košíček dobře sedí, neuvolňují se vazy v poprsí a nedojde tak k jejich povolování. Samozřejmostí je, že nesmí od prsou odstávat, ale ani se zařezávat.

(tzv. dvojí prsa).

KOSTICE – ta z žen, která používá kostice, musí vědět, že kostice je vyrobena tak, aby prso hezky ob- kroužila. Její konce aby směřovaly k ramenímu kloubu a netlačily do prsní tkáně. Bylo dokázáno, že při dlouhodobějším tlaku kostice na prsní tkáň dochází v prsu k fyziologickým změnám.

Pokud je malá kostice, vtlačuje se ze strany do prsní tkáně – poprsí netvaruje a způsobuje otlak.

STŘED PODPRSENKY – musí hezky dosednout na hrudník mezi poprsím. Pokud tomu tak není, zna- mená to, že máte velký obvod a malý košíček.

RAMÍNKA – ta rozhodně příliš neutahujeme, ale ani je nenecháváme volná. Pokud je dobře nastavíte, vsunete pod ně opět jen dva prsty. Pro ženy, které mají velké poprsí, existují pod ramínka gelové podložky, které zmírňují tlak na trapézy.

V případě, že se ramínka zařezávají do kůže, zvolte pevnější obvod, který by měl držet až 80% tíhu poprsí, ramínka ho pak doplňují jen z 20%.

Jak správně určit velikost své dokonale padnoucí podprsenky.

 

PAMATUJTE: 80% váhy prsou by měl podržet dostatečně pevný obvod podprsenky.